• Wycieczka do Fabryki Obrabiarek Precyzyjnych AVIA

• 4 października  klasa 3 m odwiedziła Fabrykę Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A.,

Zakład powstał w 1902 roku i od ponad 70 lat jest czołowym producentem precyzyjnych obrabiarek wysokiej klasy.

Opiekunami wycieczki byli p. Małgorzata Aleksandrowska i p. Jakub Rynkowski

• Wycieczka

• 3 października 2023 r. klasa 3 m odwiedziła Wydział Mechatroniki Uzbrojenia i Lotnictwa WAT.

Uczniowie, w trakcie wycieczki, mieli okazję obejrzeć flotę wydziału, zasiąść za sterami helikoptera, a także zajrzeć do wnętrza samolotu pasażerskiego z lat 70-tych.

• Zwolnieni z TEorii

• 27 września 2023 r. Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka" spotkali się z przedstawicielką Międzynarodowej Olimpiady ”Zwolnieni z Teorii”, która przekazała najważniejsze informacje dotyczące udziału w olimpiadzie czyli, jak zarejestrować i zrealizować swój projekt społeczny oraz, jak uzyskać dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami. Poinformowała też, że za zrealizowane projekty uczestnicy mogą uzyskać międzynarodowe certyfikaty biznesowe, co spowodowało, że tuż po spotkaniu grupa uczniów zgłosiła chęć przystąpienia do projektu.

Opiekunowie: Pani Jolanta Arendarska i Pani Svitlana Różańska

• "Z SKS-u do AZS-u 2023"

• Uczniowie Technikum nr 7 wzięli udział w eliminacjach do ogólnopolskiego turnieju "Z SKS-u do AZS-u 2023", w dyscyplinie Futsal, czyli piłce nożnej na hali. Rozgrywki stały na wysokim poziomie i niestety naszej drużynie nie udało się awansować do półfinałów.

Opiekunem grupy był Pan Kacper Hawryluk.

• Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w biegach przełajowych

• 25 września 2023 roku odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w biegach przełajowych, w których wzięli udział Uczniowie Technikum nr 7 d. "Kolejówka". Do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowali się Mieszko Chachurski, uczeń klasy 2ao i Rafał Skrzydlewski z klasy 3oze.

Opiekunami były Panie, Ewa Kwarciana i Małgorzata Aleksandrowska

• Terenowa lekcja biologii

• W piątek 22 września, Uczniowie klasy 3m uczestniczyli w terenowej lekcji biologii w Parku Szczęśliwickim. Celem zajęć było zastosowanie metody badawczej w praktyce.

Uczniami opiekowały się Panie: Magdalena Kołodziejska i Svitlana Różańska.