• Wycieczka na Słowację

• Jeszcze przed feriami, w dniach 12-14 stycznia grupa uczniów, w ramach Koła Kolejowego Technikum nr 7 d. "Kolejówka", odbyła wycieczkę na Słowację do Starego Smokovca, Łomnicy Tatrzańskiej i Popradu. Celem wyjazdu było poznanie miejscowej infrastruktury kolejowej, walorów przyrodniczych pasma Tatr Wysokich i wzajemna integracja. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili znane z wód mineralnych uzdrowisko-Muszynę.

Opiekunami wycieczki byli: Pani Dorota Kowalewska-Kalinowska, Pani Jolanta Arendarska, Pani Marta Jastrzębowska i Pan Krzysztof Nawrocki.

• Uroczystość pod pomnikiem Marii Skłodowskiej-Curie

• 11 stycznia 2024 r. miało miejsce uroczyste otwarcie po modernizacji Parku im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ulicy Wawelskiej .

W wydarzeniu tym wzięli udział Burmistrz dzielnicy Ochota - dzielnica m.st. Warszawy, Dorota Stegienka wraz z zastępcami, Sławomirem Umińskim i Grzegorzem Wysockim, radni dzielnicy Ochota,  przedstawiciele wyższych uczelni i Instytutu Onkologii, mieszkańcy Ochoty oraz młodzież szkolna i przedszkolaki.

Poczet sztandarowy naszego Technikum, pod opieką Pani Marii Pilich, wielokrotnie uczestniczył w uroczystościach związanych z Marią Skłodowską-Curie pod pomnikiem uczonej w parku jej imienia.Tak było i tym razem.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy jej uczestnicy mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniu z prof. Tomaszem Pospiesznym z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorem m. in. książki poświęconej Marii Skłodowskiej Curie - „Zakochana w nauce” i otrzymać w prezencie tę książkę z autografem autora.
            Warto przypomnieć, że prof. Tomasza Pospiesznego gościliśmy w naszej szkole 29 listopada ubiegłego roku.

• Wyróżnienie Ucznia Technikum nr 7

• Takie historie wracają wiarę w człowieka Leon Domeracki, Uczeń klasy 5lg ruszył z pomocą kobiecie, która zasłabła przy wejściu do metra. Jak się później okazało, jego działania pomogły uratować życie kobiecie.

Dzisiaj w Technikum nr 7 d. "Kolejówka"odbyła się uroczystość, podczas której Burmistrz Ochota - dzielnica m.st. Warszawy, Pani Dorota Patrycja Stegienka w obecności Dyrekcji i Wychowawcy, wyróżniła Ucznia, za uratowanie życia drugiemu człowiekowi. Obecni byli również Zastępcy Burmistrza, Pan Sławomir Umiński, Pan Grzegorz Wysocki oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania, Pan Krzysztof Grochowski. Do zdarzenia doszło blisko dwa miesiące temu. Leon, będący świadkiem zasłabnięcia kobiety, nie przeszedł obojętnie. Zatrzymał się, zareagował i udzielił kobiecie pomocy. Uczeń wykazał się ogromną empatią i zaangażowaniem. Podczas oczekiwania na profesjonalny zespół ratownictwa medycznego cały czas opiekował się kobietą.
            Cała społeczność uczniowska jest dumna z postawy Leona Domerackiego, który jest dla nas wszystkich przykładem postawy godnej naśladowania. Postawy sprzeciwu wobec społecznej znieczulicy i obojętności na los drugiego.

Wielkie Brawo!

• Dom zagadek

• 15 grudnia klasa 4s odwiedziła Dom Zagadek, gdzie mierzyła się z różnymi łamigłówkami w języku angielskim. Klasa została podzielona na 3 grupy, wszyscy musieli współpracować, żeby wydostać się z pokoju.

Była to świetna zabawa!