• Zakończenie roku szkolnego 2022-23

• 23 czerwca o godzinie 9:00 zebraliśmy się w auli szkolnej, gdzie całą społeczność, przywitała Pani Dyrektor Agnieszka Borkowska-Gut. Gratulowała wszystkim Uczniom promocji do kolejnej klasy oraz życzyła spokojnych i bezpiecznych wakacji. Podziękowała także nauczycielom za ich całoroczną pracą, życzyła zasłużonego, dobrego wypoczynku.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego swoją obecnością uświetnili Pan Sławomir Umiński, Zastępca Burmistrza Ochota - dzielnica m.st. Warszawy oraz Pan Krzysztof Grochowski, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania.

Po części oficjalnej, Uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. Odebrali upragnione świadectwa i z radością w sercach opuścili szkolne mury….

• Wycieczka klasy 4eg na Dolny Śląsk

• Wycieczka klasy 4eg na Dolny Śląsk dobiega końca. Ostatniego dnia klasa odwiedziła zakład Kolei Dolnośląskich w Legnicy, w których zwiedzili zabytkowe pojazdy oraz hale napraw. Uczniowie mieli również okazję poćwiczyć prowadzenie pociągu w symulatorze kolejowym

• Nagrody w konkursie TRANSPORT PRZYSZŁOŚCI rozdane

• 20 czerwca 2023 r. miało miejsce uroczyste zakończenie konkursu plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych pod hasłem TRANSPORT PRZYSZŁOŚCI.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Ochota - dzielnica m.st. Warszawy Pani Dorota Stegienka i Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Pan Krzysztof Grochowski.

Konkurs zorganizowany został z okazji obchodów 150. rocznicy powstania warszawskiej „Kolejówki”.

Wpłynęło 212 prac z 18 placówek. Każdy rysunek był ładny i jury konkursowe długo zastanawiało się nad ich ocenieniem. Ostatecznie przyznano 50 nagród w 4 kategoriach (przedszkolaki i „zerówki”, klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII).

Dla laureatów przygotowano nagrody - gry planszowe „Polska”, „Historia Polski” i „Zakodowany kosmos” oraz smycze z logo dzielnicy Ochota.

Nagrody wręczały:  Burmistrz Dzielnicy Ochota Pani Dorota Stegienka, dyrektor szkoły Pani Agnieszka Borkowska-Gut, z-ca dyrektora Pani Agnieszka Królak i Pani Maria Pilich – organizatorka konkursu.

Po otrzymaniu nagrody każdy laureat pokazywał zebranym swój rysunek.

Wręczono również dyplomy dla placówek i podziękowania dla nauczycieli, pod kierunkiem których prace zostały wykonane.

Po zakończonej uroczystości Pani Maria Pilich oprowadziła chętnych po naszym muzeum szkolnym, które bardzo się im podobało

• Wycieczka klasy 4eg

• Klasa 4eg wraz z Paniami, Pauliną Patoką-Wieteską i Emilią Augustyn przebywa na wycieczce we Wrocławiu. Uczniowie podziwiają uroki dolnośląskiego miasta i podążają śladami krasnali i latarnika z Ostrowa Tumskiego

• Wizyta w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej

• W dniu 19 czerwca, klasa 4eg odwiedziła Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, młodzież zwiedziła sale posiedzeń Sejmu, hall główny, windę papieską. Uczniowie powtórzyli tryb ustawodawczy.
            To była wielce pouczająca wizyta.

• Lekcja biologii w warszawskim ZOO

• Uczniowie klasy 2m wybrali się na nietypową lekcję biologii do warszawskiego ZOO, była to okazja, by miło spędzić czas na świeżym powietrzu i poznać tajniki życia dzikich zwierząt