• Misja Balonowa uczniów Technikum nr 7!

  Misja Balonowa uczniów Technikum nr 7!

  W sobotę 25 maja 2019 roku wystartowała pierwsza Misja Balonowa przygotowana przez uczniów naszej szkoły. W jej realizację szczególnie zaangażowani byli uczniowie z klasy pierwszej i drugiej o profilu mechatronicznym. Organizację naszej Misji wspierał zespół krótkofalowców, a w sposób szczególny p. Ryszard Labus. Start balonu obserwował PAXI – maskotka Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Szkolnym koordynatorem zespołu jest p. M. Kołodziejska, a opiekunem podczas startu balonu była p. A. Borkowska-Gut.

  Misja Balonowa zrealizowana została w ramach projektu pt. „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7 i rozwinąć kompetencje”, którego celem jest rozbudzenie i wspieranie zainteresowań naukowych uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz rozwój kompetencji kluczowych. Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

 • Noc Muzeów 2019

  Noc Muzeów 2019

  Nasza Szkoła już po raz drugi wzięła udział w akcji Noc Muzeów. W sobotę  18.05.2019r., w godzinach od 19 do północy, 411 (!) osób oglądało muzeum szkolne, wystawę starych książek z XIX wieku oraz 1. połowy XX w. i kolekcję różnorodnych lamp kolejowych. Najbardziej podobały się modele pociągów, dawne pomoce naukowe i rysunki techniczne uczniów. Z zainteresowaniem oglądano stare fotografie szkoły, nauczycieli i uczniów. Przyjechali  goście z  Krakowa, Ciechanowa, a nawet z Anglii i Węgier. Najmłodsza zwiedzająca miała 9 miesięcy.

  Goście Nocy Muzeów oglądali także nowoczesne pomoce naukowe w pracowniach: elektrycznej  (hitem był skaczący pierścień)  i mechatronicznej ( gdzie jeździły roboty) oraz urządzenia energii odnawialnej zarówno w sali lekcyjnej jak i na dachu. Wyjście na dach było atrakcyjne także z powodu możliwości zrobienia pamiątkowych zdjęć na tle obserwatorium astronomicznego i interesujących, szczególnie po zmroku, widoków na okolicę.

  Na najmłodszych gości czekały słodycze i drobne upominki.

  Organizatorem Nocy Muzeów była p. Maria Pilich, którą wypytywano o historię szkoły i jej patrona, byłych i obecnych nauczycieli, absolwentów. Tajniki techniczne przybliżali p. Czesław Grzanka, p. Karol Falkiewicz, p. Anna Imiołek, p. Maciej Imiołek, p. Jakub Niewczas i p. Dariusz Wojtasik.

  To była bardzo udana impreza.

 • Konkurs E(x)plory

  Konkurs E(x)plory

  Konkurs E(x)plory to nietypowy konkurs o zasięgu ogólnopolskim.

  Nasi uczniowie przygotowali projekt ISPJP - Inteligentny System Poprawiający Jakość Powietrza.

  Temat wzbudził duże zainteresowanie wśród publiczności i jury konkursowego. W wyniku dyskusji na dociekliwe pytania jury, uczniowie już planują jak udoskonalić swój pomysł na przyszły rok.

  Udział wzięli uczniowie z klasy 3c: Aleksander Szczepański, Michał Wierzbicki, Maciej Mróz i Mateusz Gutowski.

  Opiekun: p. A. Imiołek

 • Kosmiczny Piknik Naukowy

  Kosmiczny Piknik Naukowy

  Społeczność szkolna Technikum nr 7
  w Zespole Szkół im. inż. S. Wysockiego, d. Kolejówka

  serdecznie zaprasza

  na Kosmiczny Piknik Naukowy,

  który odbędzie się w dn. 25 maja 2019 r., w godz. 10:00 -13:00,
  w naszej szkole, przy ul. Szczęśliwickiej 56 w Warszawie.

  Piknik stanowi podsumowanie projektu pt. „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7 i rozwinąć kompetencje”, realizowanego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych, dofinansowanego ze środków Biura Edukacji m.st. Warszawy.

  Partnerami wydarzenia są: ESERO Polska, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, Wydział Oświaty i Wychowania
  dla Dzielnicy Ochota oraz Fundacja OPOR.

  Podczas pikniku przewidziano liczne atrakcje, m.in. zajęcia w szkolnym obserwatorium astronomicznym, pokazy w mobilnym planetarium, warsztaty kosmiczne, wyrzutnie rakiet
  oraz konkursy z nagrodami.

  Serdecznie zapraszamy

  https://www.facebook.com/events/1246040392221806/

  Plan Pikniku:

  PlanWydarzenKPN.pdf

  Kosmiczny Piknik Naukowy - Obrazek 1 Kosmiczny Piknik Naukowy - Obrazek 2Kosmiczny Piknik Naukowy - Obrazek 3Kosmiczny Piknik Naukowy - Obrazek 4

 • Misja Balonowa uczniów Technikum nr 7!

  Misja Balonowa uczniów Technikum nr 7!

  Już w najbliższą sobotę tj. 25 maja 2019 roku, o godz. 10:30 wystartuje pierwsza Misja Balonowa uczniów naszej szkoły. Transmisję ze startu balonu będzie można obejrzeć na jednym ze stanowisk podczas Kosmicznego Pikniku Naukowego, który w tym samym czasie będzie odbywał się na terenie naszej szkoły. Nad przygotowaniem Misji pracowali uczniowie z klasy pierwszej i drugiej o profilu mechatronicznym: Jakub Walachowski, Paweł Sufczyński, Dominik Skalski, Adrian Lema, Błażej Wiśniewski, Jan Grzybek, Krzysztof Ogonowski, Patrycja Jaszewska, Bartosz Kosicki, Krzysztof Wilkowski oraz Adam Paczkowski.

  Szczegóły dotyczące Misji znajdują się na stronie: http://tech4.pl/HAMSPIRIT/?p=989

  Misja Balonowa realizowana jest w ramach projektu pt. „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7 i rozwinąć kompetencje”, którego celem jest rozbudzenie i wspieranie zainteresowań naukowych uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz rozwój kompetencji kluczowych. Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy, a jego szkolnym koordynatorem jest Magdalena Kołodziejska, nauczycielka chemii i biologii, ambasadorka kosmiczna ESERO.

 • Sprawozdanie finansowe

  Sprawozdanie finansowe za rok 2018 jest dostępne na stronie internetowej 

  www.dbfo-ochota.waw.pl 

  w zakładce Finanse, Budżety placówek.

 • O polskich odkrywcach. Spotkanie z Marią i Przemysławem Pilichami

  O polskich odkrywcach. Spotkanie z Marią i Przemysławem Pilichami
 • Badacze Wody z Technikum nr 7 w Parku Szczęśliwickim

  Badacze Wody z Technikum nr 7 w Parku Szczęśliwickim

  W dn. 11.05.2019 r. grupa Badaczy Wody z naszej szkoły, udała się do Parku Szczęśliwickiego, aby przeprowadzić badania wody w znajdującym się tam stawie. Uczniom udało się określić pH wody oraz zawartość tlenu, jonów azotanowych (V) oraz jonów fosforanowych (V) w wodzie. Na podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, że w zbiorniku panują dobre warunki dla żyjących w nim organizmów. W drugiej części zajęć, za pomocą specjalnego chwytaka, uczniowie wyławiali i oznaczali małe organizmy wodne. Zajęcia zaszczycił swoją obecnością p. Zdzisław Nitak – prezes Fundacji GAP Polska.

  Badania przeprowadzone w Parku Szczęśliwickim były jednym z działań prowadzonych przez Technikum nr 7 w ramach międzynarodowego programu Badacz Wody, w którym oprócz Polski biorą udział takie kraje jak: Bermudy, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Afryka Południowa, Hiszpania, Szwajcaria, Turcja i Wielka Brytania. Jego celem jest ratowanie wspaniałego świata WODY!

  Szkolny koordynator: Magdalena Kołodziejska

 • Wycieczka zawodowa do Portu Gdańskiego.

  Wycieczka zawodowa do Portu Gdańskiego.

  W dn. 9-10 maja 2019 r. klasa 1g, o profilu logistycznym, wzięła udział w wycieczce do Gdańska. Jej głównym celem było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w porcie. Ponadto uczniowie odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej i poszerzyli swoją wiedzę na temat tego wydarzenia. Wizyta w tym miejscu została zaplanowana w związku z tegorocznymi obchodami 80-rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jednym z punktów programu wycieczki była również wizyta w Sopocie i relaks na plaży. Wracając spacerem do Gdańska uczniowie odwiedzili jeszcze piękny Park Oliwski. Opiekunami podczas wycieczki były nauczycielki: p. M. Kołodziejska, p. T. Pietrzak i p. E. Łapińska.

 • 23. Piknik Naukowy już w najbliższą sobotę

  23. Piknik Naukowy już w najbliższą sobotę

  Już w najbliższą sobotę 11 maja na stadionie PGE Narodowy odbędzie się 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - największa w Europie popularnonaukowa impreza plenerowa. Przeznaczona jest dla wszystkich, którzy ciekawi są świata, a więc przede wszystkim właśnie do uczniów, studentów, nauczycieli i rodziców. W godz. 11.00 - 20.00 w 7 strefach tematycznych odbędzie się prawie 1000 pokazów, spotkań z naukowcami, będzie można poznać najnowsze ciekawostek technologicznych. Ponad 200 wystawców z całej Europy zaprasza do podzielenia się wiedzą i nowinkami naukowymi. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

   

  SZCZEGÓŁY 23.PIKNIKU NAUKOWEGO POLSKIEGO RADIA I CENTRUM NAUKI KOPERNIK

  Od mikroprocesorów po rakiety. Od prostych dźwigni po superkomputery. Postęp nauki pozwala nam budować coraz doskonalsze mechanizmy, dzięki którym możemy dokonywać kolejnych odkryć. Na 23. Pikniku Naukowym sprawdzimy, co łączy ludzi i maszyny. Zapraszamy 11 maja br. na PGE Narodowy w godz. 11.00 - 20.00. Już teraz ujawniamy największe atrakcje wprowadzonych po raz pierwszy 7 stref tematycznych, w których odbędzie się prawie 1000 pokazów. 

   

   

  STREFA PRZYSZŁOŚCI

  Tu znajdą się wynalazki, technologie i badania, które zmieniają nasze codzienne życie. Świat robotów przestanie być tak tajemniczy, a okaże się nawet zabawny po spotkaniu z sympatycznym MelSonem, humanoidem, który świetnie biega, ćwiczy sumo, potrafi naśladować ruchy człowieka. Zaskoczą zastosowania druku 3D - używa się go już do drukowania… narządów. Najmłodsi będą mogli stworzyć trójwymiarowe rysunki za pomocą specjalnego długopisu. Zadziwi PAKS, auto skonstruowane przez studentów, które potrafi przejechać ponad 300 km na jednym litrze paliwa. Będzie można przetestować możliwości samochodu autonomicznego Selfie. Korzysta on z wizji maszynowej, lidaru i innych czujników, dzięki którym może jeździć bez kierowcy. Przeżyciem będzie spacer po składanej kładce dla pieszych - o takim mobilnym moście niejednemu z nas zdarzyło się marzyć podczas marszu wzdłuż najbardziej ruchliwych arterii. I oto jest!

   

  STREFA ZDROWIA

  W tej strefie można będzie sprawdzić, jak odkrycia naukowe zmieniają oblicze medycyny. Nowatorskie metody leczenia żylaków, cukrzycy, otyłości, nietrzymania moczu, przepukliny, dyskopatii - to tylko niektóre innowacje, które mają nam przedłużać życie i czynić je bardziej komfortowym. Na specjalnych symulatorach będzie można samodzielnie "przeprowadzić" operację np. implantacji zastawki aorty, stymulatora serca, stabilizatora kręgosłupa. Na najmłodszych medyków czeka Szpital Małego Misia, w którym dzieci zamienią się w transplantologów. W Strefie zdrowia poznamy zasady działania nowoczesnych protez rąk, nóg, wózków inwalidzkich i egzoszkieletów, a także zapoznamy się z zasadami profilaktyki najczęściej spotykanych chorób.

   

  STREFA KULTOWYCH EKSPERYMENTÓW

  Tu prezentowane będą najbardziej spektakularne i widowiskowe eksperymenty popularnonaukowe. Ciekły azot, suchy lód, mnóstwo piany, pary i kolorów. Będzie tu można wycisnąć prąd z ogórka, zagrać na laserowej harfie i zrobić slime'a. Będą barwne reakcje chemicznych, lewitująca kolej Maglev, magnetyczne działa i doświadczenia szpiegowsko - detektywistycznych. Będzie można zdjąć i zbadać odciski palców oraz napisać niewidzialny list atramentem sympatycznym. Sprawdzić wiedzę o anatomii, składając i rozkładając człowieka-układankę. Na stanowiskach pełnych silniczków, rurek strzykawek, przekładni, zębatek i innych akcesoriów inżynierskich samodzielnie zbudujemy maszyny i przetestujemy ich możliwości na torach przeszkód. Będzie też okazja, by stworzyć własnego robota kroczącego - z papieru i patyczków do szaszłyków.

   

  STREFA RODZINY

  To królestwo przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych, na których czeka wiele aktywności rozbudzających ciekawość poznawczą.Najmłodsi wezmą udział w aktywnościach plastycznych i konstruktorskich, zasadzą własne drzewo i skorzystają z wypożyczalni gier planszowych i plenerowych. Spotkają dinozaury - duże, ale niezbyt straszne. Dzieci obejrzą prawdziwe zęby i pazury tych wymarłych drapieżników. Do badań i rekonstrukcji paleontologicznych wykorzystywane jest modelowanie 3D. Przy pomocy tej technologii będzie można stworzyć także wirtualny model samego siebie: wystarczy chwila cierpliwości, specjalistyczny sprzęt wykonujący 40 fotografii jednocześnie i program komputerowy. Najmłodszych interesuje zwykle praca strażaków - w Strefie Rodziny porozmawiają z nimi i zobaczą symulowany pożar. Dzieci poznają także bajkowe maszyny - maszynę do opowiadania historii, maszynękomplementów i dobrych słów, maszynkę do robienia tęczy i wykrywacz sympatii.

   

  STREFA "ZRÓB TO SAM"

  Tu można będzie samodzielne tworzyć i konstruować. Odwiedzający zabiorą ze sobą to, co stworzą, np. własnego robota R2D2 lub Galimoto - zabawkowy pojazd recyklingowy z Kenii. Będzie okazja do przetestowania elektronarzędzi, takich jak wyrzynarka, opalarka, wkrętarka czy wiertarka, narzędzia stolarskie, a także nowoczesnych akcesoriów majsterkowicza - plotera laserowego, plotera frezującego. Będzie można zobaczyć jak działa Hangprinter, czyli drukarka wielkoformatowa, która mierzy 2,5 m. Dzięki nietypowej konstrukcji może pracować w nieograniczonym polu roboczym - np. drukować meble w całości. Dzisiaj drukujemy już nie tylko przedmioty, ale także organy biologiczne i żywność. Z drukarek bardzo często korzystają także artyści oraz kreatorzy mody. Będzie można sprawdzić, co tworzą w ten sposób i przetestować swoje zdolności krawieckie. Na miłośnikach naprawdę dużych obiektów wrażenie zrobią organy z rur PVC - instrument wyjątkowy na skalę światową.

   

  STREFA CYWILIZACJI

  W tej strefie znajdą się stanowiska związane z historią, sztuką, językiem, komunikacją, naukami społecznymi. Będzie tu można m.in. samodzielnie zbadać wykopy archeologiczne, odnaleźć replikę zabytków, poznać narzędzia wykorzystywane do pracy terenowej. Na odtworzonej prasie drukarskiej wydrukować opisy XIX-wiecznych wynalazków i echnologii. Obejrzeć warsztat do drukowania… tkanin. W średniowiecznym domu zrobić pranie i ubić masło. Sprawdzić, do czego używano tary, kijanek i z czego robiło się proszek usuwający plamy. Samodzielnie zmielić zboże na replice żaren i poznać różne metody krzesania ognia. Czy dawne maszyny europejskie różniły się od japońskich? Przekonać się będzie można, wyplatając bransoletki KUMIHIMO i tradycyjne klapki ZŌRI, w których chodziła kiedyś cała Japonia. Będzie możliwość zagrania w gry z odległych zakątków świata - w indyjską Baggi-bagga, warcaby ze Sri Lanki, bitwę bączków oraz tu-ho.

   

  STREFA GOŚCI ZAGRANICZNYCH

  Tu wystawcami są goście Pikniku. Tu będzie można wyizolować DNA z owoców i warzyw, przygotować molekularną galaretkę, udającą kawior. Obejrzeć drzwi wyposażone w cztery zasuwy zamykane jednym mechanizmem, opisane przez XII-wiecznego inżyniera al-Dżazariego i pudełko zamykane na zamek szyfrowy, autorstwa tego uczonego. Będzie można stworzyć urządzenie nowoczesne - domowy projektor hologramów. Będzie można poznać małego robota pomagającego w akcjach ratowniczych, porozmawiać z iCubem - humanoidem, który rozpoznaje osoby i wykonuje proste polecenia, skonstruować i zaprogramować robota Otto.

   

  Jak co roku na odwiedzających czekają liczne atrakcje w namiotach organizatorów Pikniku: Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Stąd nadawane będą audycje na żywo, będzie tu można spotkać wybitnych naukowców i popularyzatorów nauki, influencerów, znanych dziennikarzy i gwiazdy. Polskie Radio zaprasza do multimedialnej podróży po sekretnym życiu radia, Centrum Nauki Kopernik - do fascynujących spotkań z zaawansowanymi technologicznie, ale i najprostszymi a genialnymi wynalazkami.

   

  23. Piknik Naukowy już w najbliższą sobotę - Obrazek 1 

   

   

 • Dzień bez Śmiecenia

  Dzień bez Śmiecenia

   

  11 maja rusza kampania Dzień bez Śmiecenia. W tym roku pod hasłem #ZaczynamOdSiebie.

   

   

  Pod adresem www.dzienbezsmiecenia.pl, w materiałach do pobrania, znajdą Państwo dodatkowe grafiki i quizy wskazujące jak prostymi krokami każdy z nas może wpłynąć na lepszy stan środowiska. 

   

   

  Zapraszamy do udziału w kampanii: https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/

   

 • Targi Pracy 2019

  Targi Pracy 2019
  Szanowni Państwo,
  ZSS nr 105 i OHP zapraszają na Targi Pracy, które odbędą się 23 maja 2019r. w siedzibie ZSS nr 105 w Warszawie, ul. Długa 9 (na Starym Mieście) w godz. 9.00 - 14.00.
   
  Wstęp bezpłatny.
   
  Targi skierowane są do młodzieży uczącej i pracującej, a także do osób niepełnosprawnych.
  Targi Pracy stwarzają też doskonała okazję do odwiedzenia Starówki Warszawskiej.
   
  Dodatkowych informacji udziela:
  Sławomir Kowalski t. 606 88 60 11
   
  Targi Pracy 2019 - Obrazek 1

   

   

   

 • Lekcje w Europejskim Tramwaju Promocyjnym

  Lekcje w Europejskim Tramwaju Promocyjnym

  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Warszawa zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych zlokalizowanych w Warszawie oraz na terenie gmin wchodzących w skład Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego do udziału w wyjątkowych lekcjach europejskich, prowadzonych w Europejskim Tramwaju Promocyjnym.

   

  Podczas trwających ok. 60 minut zajęć pracownicy Punktu wprowadzą młodzież w tematykę Unii Europejskiej oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja b.r. Podczas lekcji uczniowie uzyskają podstawowe informacje o Unii Europejskiej, funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego oraz wspólnie znajdą argumenty, dlaczego warto głosować w wyborach do PE. Ponadto, młodzieży wskazane zostaną inwestycje na trasie przejazdu, które zrealizowane zostały dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.

   

  Tegoroczna trasa Tramwaju przebiegać będzie obok kluczowych, stołecznych inwestycji, zrealizowanych przy udziale wspólnotowych środków. Uczestnicy przejazdu zobaczą jak wiele widzianych w przestrzeni miasta miejsc, z których korzystają na co dzień, powstało dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Podczas przejazdu, z okien tramwaju widać będzie m.in. stacje drugiej linii metra, Warszawski Ogród Zoologiczny, Teatr Powszechny, a także Centrum Przedsiębiorczości Smolna.       

     
  Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Liczba uczestników jednego kursu nie może przekroczyć 26 osób (razem z nauczycielem).

   

  Kursy odbędą się w dniach: 13, 14, 15, 16, 17, 20,  21, 22, 23, 24 maja 2019 roku w godzinach: 10:00 - 11:00, 11:15 - 12:15, oraz 12:30 - 13:30.

   

  Zbiórka, początek jak i koniec kursu ma miejsce na pętli tramwajowej przy Placu Narutowicza naprzeciwko kościoła św. Jakuba.

  Tramwaj dedykowany jest tylko i wyłącznie uczniom, nie zabiera pasażerów na przystankach ani nie zatrzymuje się na nich.

   

  Trasa tramwaju: Plac Narutowicza - Grójecka - Aleje Jerozolimskie - Most Poniatowskiego - Rondo Waszyngtona - Aleja Zieleniecka - Zamoyskiego - Targowa - Plac Wileński - Most Śląsko-Dąbrowski - Aleja Solidarności - Plac Bankowy - Marszałkowska - Plac Zbawiciela - Nowowiejska - Krzywickiego - Filtrowa - Plac Narutowicza

   

  Zgłoszenia  na lekcje europejskie proszę kierować e-mailowo na adres: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl. Informacje udzielane są również telefonicznie pod nr telefonu: (022) 443 28 88  lub (022) 443 02 26.

   

  Tramwaj Promocyjny jest wspólnym projektem m.st. Warszawy i Tramwajów Warszawskich.       
  To wyremontowany i przystosowany do roli mobilnego centrum informacyjno-edukacyjnego wagon tramwajowy typu 105N. Wagon jest klimatyzowany, posiada system nagłośnienia oraz dwa ekrany LCD, które umożliwiają wzbogacenie programu zajęć o emisję prezentacji. Dodatkową atrakcją dla podróżujących jest stylizowane  na zabytkowe wnętrze - eleganckie drewniane wykończenia, rolety w oknach oraz pianino. Tramwaj ten w letnie weekendy wozi po Warszawie turystów (linia T) a podczas corocznej Nocy Muzeów pomaga odwiedzającym dotrzeć z jednego muzeum do drugiego.

   

  PLAKAT_TRAMWAJ.pdf

   

   

 • Dzień Ziemi!

  Dzień Ziemi!

  Dzień Ziemi!

  Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 1 wykonali plakaty pod tytułem „Chrońmy nasze gatunki”. Ich zadaniem było przedstawienie kilku zagrożonych gatunków z Polski lub świata  - podanie informacji co im grozi i jak możemy im pomóc.

  Wystawę najlepszych prac możecie podziwiać w holu na 2. piętrze. Zapraszamy!

  Opiekun Anna Olszak

   

  Dzień Ziemi! - Obrazek 1  Dzień Ziemi! - Obrazek 2

   

  Dzień Ziemi! - Obrazek 3  Dzień Ziemi! - Obrazek 4

   

  Dzień Ziemi! - Obrazek 5  Dzień Ziemi! - Obrazek 6

 • SZKOLNY KONKURS

  SZKOLNY KONKURS

  Czy masz ochotę zostać łowcą cząstek kosmicznych?

  Jeśli tak, to weź udział w szkolnym konkursie z nagrodami pt. „Skuteczny łowca cząstek kosmicznych”. Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Dosięgnąć kosmosu z Technikum nr 7…” współfinansowanego ze środków Biura Edukacji m.st. Warszawy.

  Celem konkursu jest schwytanie przy pomocy aplikacji CREDO Detector jak największej ilości cząstek promieniowania kosmicznego.

  Konkurs jest częścią projektu pt. „CREDO – Łowcy cząstek kosmicznych”.

  Regulamin konkursu: https://credo.science/lowcyczastek/

  lub RegulaminCREDO.docx

  Wszystkich zainteresowanych zapraszam na spotkanie w dn. 30.04.2019r. (wtorek), godz. 11.25-11.45, sala 107.

  Magdalena Kołodziejska – koordynator projektu

 • Klasa 2g w Centrum Pieniądza NBP

  Klasa 2g w Centrum Pieniądza NBP

   

  W dniu 25 kwietnia 2019r. klasa 2g uczestniczyła w zajęciach z zakresu bankowości, zorganizowanych w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka. Uczniowie dowiedzieli się, jak rodzaje banków wyróżniamy oraz w jaki sposób one funkcjonują.  Mieli także możliwość dowiedzieć się, jak  transportowane są pieniądze miedzy bankami oraz ile waży sztabka złota.

  Opiekunami podczas wyjścia do CP były nauczycielki: M. Kołodziejska i R. Kędziora.

   

  Klasa 2g w Centrum Pieniądza NBP - Obrazek 1 Klasa 2g w Centrum Pieniądza NBP - Obrazek 2 Klasa 2g w Centrum Pieniądza NBP - Obrazek 3 Klasa 2g w Centrum Pieniądza NBP - Obrazek 4

  Klasa 2g w Centrum Pieniądza NBP - Obrazek 5 Klasa 2g w Centrum Pieniądza NBP - Obrazek 6

 • Zawody MiniSumo

  Zawody MiniSumo

  Kolejna rywalizacja w zawodach miniSumo Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy już za nami.

  Każda drużyna wróciła z wygraną. Najwięcej walk wygrał  Ciastkobot 2.0 pokonując wszystkich rywali w eliminacjach, wygrywając 8 walk.

  Niestety do finału zabrakło nam jednej wygranej w rozgrywkach półfinałowych, ale uczniowie się nie poddają i już teraz obmyślają poprawki w swoich konstrukcjach i strategie na przyszły rok.

  Udział wzięli: Oskar Imiołek z klasy 2p, Mateusz Gutowski, Aleksander Szczepański, Kacper Olszewski, Bartłomiej Jonasz, Sławomir Feliksiak z klasy 3c oraz Piotr Szubert z klasy 4c. 

  Opiekunowie: p. A. Imiołek i p. M. Imiołek. 

 • Regulaminy rekrutacji na rok szkolny 2019/20

  Regulaminy rekrutacji na rok szkolny 2019/20

  Regulaminy rekrutacji do klas pierwszych Technikum nr 7:

  1. Po gimnazjum:

  Regulamin_rekrutacji_czteroletniego_technikum.docx

   

                                                                  2. Po szkole podstawowej:

                                                      Regulamin_rekrutacji_piecioletniego_technikum_b.docx

   

                                                                Dostępne również w zakładce Kandydaci.

   

 • Misja kosmiczna!!!

  Misja kosmiczna!!!

  Już po raz drugi uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w misji Sally Ride EarthKAM.

  Naszym zadaniem było zamówienie zdjęć satelitarnych konkretnych miejsc na Ziemi, które zrobił specjalnie dla nas satelita okrążający naszą planetę. Efekty tej pracy są bardzo ciekawe. Mogliśmy się przekonać jak miejsca nam znane wyglądają z przestrzeni kosmicznej. Uzyskaliśmy wiele ciekawych ujęć, które niedługo zaprezentujemy na wystawie.

  W projekcie brały udział klasy 4g, 4o, 2t, 2w i 1g.

  Opiekunowie: Magdalena Kołodziejska, Anna Olszak

   

  Misja kosmiczna!!! - Obrazek 1 Misja kosmiczna!!! - Obrazek 2

 • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej.

  Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej.

  W dniach 3-4 kwietnia 2019 odbył się w Sieradzu etap centralny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. 3 kwietnia 2019 odbyły się jego dwie części, test oraz zadanie laboratoryjne.
  Startowało w nim 16 uczniów z całej Polski – po dwóch z każdego okręgu. Naszą Szkołę, a jednocześnie okręg centralny (województwo mazowieckie i łódzkie) reprezentował uczeń klasy 4w Piotr Wasilewski, który zakwalifikował się do ścisłego finału konkursu.
  Finał odbył się następnego dnia o godzinie 9:00. W efekcie dogrywki, ostatecznie Piotr Wasilewski zajął V miejsce w Finale IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Serdecznie gratulujemy!

  Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. - Obrazek 1 

   

  Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. - Obrazek 2

   

   

   

   

   

Aktualności

Kontakt

 • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
  Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56
  02-353 Warszawa
 • 22-822-32-52

Galeria zdjęć