• WYBITNI POLSCY ODKRYWCY I PODRÓŻNICY

  WYBITNI POLSCY ODKRYWCY I PODRÓŻNICY

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Marią i Przemysławem Pilichami autorami książki

  "WYBITNI POLSCY ODKRYWCY I PODRÓŻNICY"


  Książka przybliża sylwetki i dokonania 28 wybitnych polskich odkrywców i podróżników, którzy z odwagą i determinacją mierzyli się z przeciwnościami losu, aby poznawać i badać nieznane części świata. Niektórzy z nich, mimo wybitnych dokonań, są w Polsce zapomniani. Warto poznać ich historie.

  Spotkanie odbędzie się 14 listopada o godz. 17:00 w Bibliotece „Pod Skrzydłami” przy ul. Grójeckiej 109.

  Więcej: https://iochota.pl/artykul/spotkanie-z-maria-i/552745

  Maria Pilich jest z wykształcenia magistrem chemii i bibliotekarzem. Pracuje w Technikum nr 7 na Szczęśliwicach. Przemysław Pilich jest magistrem turystyki, wykłada na Wydziale Turystyki uczelni o nazwie Almamer - Szkoła Wyższa.

   

 • STYPENDIA MECHATRONIKÓW

  STYPENDIA MECHATRONIKÓW

  Nasi uczniowie: Mioduchowski Michał i Cudny Daniel z klasy 4c otrzymali stypendium pod patronatem samorządu Województwa Mazowieckiego: "Mazowsze-stypendia dla uczniów szkół zawodowych," którego celem jest umożliwienie rozwoju zawodowego uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe z obszaru Województwa Mazowieckiego.

  Wsparcie przeznaczone jest dla uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych.

  Na całe województwo zostało przyznanych 480 stypendiów.

  GRATULUJEMY

 • Rodzinny Piknik Energetyczny już za nami!

  Rodzinny Piknik Energetyczny już za nami!

   

  Rodzinny Piknik Energetyczny już za nami, a przed nami warsztaty dla uczniów warszawskich szkół.

  W sobotę 20 października 2018 r. w Technikum nr 7 odbył się piknik, którego hasłem przewodnim była 

  ENERGIA.

  Nasze stanowiska z doświadczeniami cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. 

  Frajdę z eksperymentowania z energią miały zarówno dzieci jak i dorośli. W ramach II Warszawskiego 

  Pozarządowego Tygodnia Edukacyjnego w naszej szkole odbędą się jeszcze warsztaty pt. „Odnawialne 

  źródła energii” (25.10.2018) oraz „Zielona energia” (26.10.2018) dla uczniów warszawskich szkół, którzy 

  zapisali się na to wydarzenie.

   

  Rodzinny Piknik Energetyczny już za nami! - Obrazek 1 Rodzinny Piknik Energetyczny już za nami! - Obrazek 2 Rodzinny Piknik Energetyczny już za nami! - Obrazek 3 

 • Rodzinny Piknik Energetyczny w Technikum nr 7

  Rodzinny Piknik Energetyczny w Technikum nr 7

   

  W ramach II Warszawskiego Pozarządowego Tygodnia Edukacyjnego, społeczność Technikum nr 7 wraz z Fundacją GAP Polska, zaprasza na Rodzinny Piknik Energetyczny, który odbędzie się w dn. 20 października 2018r., w godz. 11:00 – 13:00, przy budynku naszej szkoły od strony ul. Bitwy Warszawskiej 1920.

  Podczas pikniku przewidziano liczne stanowiska z możliwością eksperymentowania z energią. Odbędą się również mini konkursy z nagrodami. Zaprezentowane zostaną urządzenia energii odnawialnej (m.in. panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe) oraz ich zastosowanie w szkole i w domu.

  Serdecznie wszystkich zapraszamy!

   

  program.pdf

 • Dzień Transportu - 29 września

  Dzień Transportu - 29 września

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  29 września br. Ministerstwo Infrastruktury zaprasza do udziału w Dniu Transportu.

  W programie wydarzenia m. in.: przejazdy pociągami retro i drezynami, prezentacja szybowca, nocny spacer tunelem średnicowym (noc 28/29 września br.), ekspozycja specjalistycznych pojazdów służb transportowych, ekspozycja ratowniczego sprzętu kolejowego, drogowego, lotniczego, zwiedzanie pocztowej sortowni, a także liczne warsztaty i konkursy. Bezpłatna degustacja wyśmienitego żurku przygotowanego przez WARS S.A.

  Wydarzenia będą odbywać się w 6 lokalizacjach: Ministerstwo Infrastruktury, ul. Chałubińskiego 4/6, Bocznica Kolejowa PKP Intercity Warszawa Grochów (ul. Chłopickiego 53), Instytut Kolejnictwa (ul. Chłopickiego 50), Dworzec Centralny (hala główna), Al. Jerozolimskie 54, Poczta Polska (Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy), ul. Łączyny 8, Lotnisko Chopina, ul. KOR 49 (obok biurowca Sonata PPL).

  Dla pierwszych 800 osób, które odwiedzą wszystkie punkty i zbiorą okolicznościowe pieczątki, przewidziane są nagrody.

  Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Infrastruktury: https://www.gov.pl/infrastruktura/dzien-transportu-juz-w-najblizsza-sobote

 • TARGI INNOTRANS

  TARGI INNOTRANS

   

  W dniach 17-20.09.2018 grupa uczniów z Technikum nr 7 wzięła udział w międzynarodowych targach kolejnictwa InnoTrans, organizowanych cyklicznie co dwa lata w Berlinie. Jest to największa impreza branżowa na świecie. Uczniowie w trakcie targów dowiedzieli się o innowacjach światowego przemysłu kolejowego, odbyli podróż w symulatorze kolejowym oraz kształcili swoje umiejętności z języków obcych. Nie zabrakło też licznych atrakcji podczas zwiedzania Berlina.

  Uczniowie zobaczyli fragmenty muru berlińskiego ze słynnym graffiti przedstawiającym pocałunek Breżniewa i  Honeckera.

  Po pamiątkowym zdjęciu przy Bramie Brandenburskiej uczestnicy wybrali się na niezwykłą przejażdżkę 6 osobowym rowerem. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

  Wieczorami uczniowie odpoczywali w Moskauer Hof, w otoczeniu lasu, z dala od zgiełku miasta.

  Organizatorem wyjazdu był p. Dyrektor  Z. Chałas, opiekunem p. E.Łapińska.

   

  TARGI INNOTRANS - Obrazek 1 TARGI INNOTRANS - Obrazek 2 TARGI INNOTRANS - Obrazek 3

   TARGI INNOTRANS - Obrazek 4 TARGI INNOTRANS - Obrazek 5 TARGI INNOTRANS - Obrazek 6 

  TARGI INNOTRANS - Obrazek 7

 • Narodowe Czytanie

  Narodowe Czytanie
   
  Warszawa, Technikum nr 7, ul. Szczęśliwicka 56
  od godz. 09:30 do godz. 11:30
   

  Nasze Narodowe Czytanie będzie miało miejsce w piątek 7 września 2018 r. Uczestnikami będą wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły, około 550 osób. Fragmenty "Przedwiośnia" i wybrane teksty z Antologii Niepodległości będą czytane przez wybranych nauczycieli i uczniów. Odbędzie się to po zakończeniu inaugurującej rok szkolny uroczystej mszy św.

  http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2018/uczestnicy-akcji/wydarzenie.html?idw=10274

   

 • STYPENDIUM SZKOLNE

  STYPENDIUM SZKOLNE

   

   

   

  Drodzy Rodzice i Uczniowie,

  Osoby zainteresowane otrzymaniem w tym roku stypendium szkolnego zapraszamy do zapoznania się z regulaminem znajdującym się we wniosku o stypendium na stronie:

   

  http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/pomoc-socjalna-dla-uczniow/6243-wnioski-o-przyznanie-stypendium-szkolnego-i

 • WITAJ SZKOŁO!

  WITAJ SZKOŁO!

   

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

   

  Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Technikum nr 7 zapraszamy 3 września 2018 roku na godzinę 9:00.

  Uroczysta Msza Św. odbędzie się w piątek 7 września.

                                          SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 • Harmonogram egzaminów poprawkowych

  Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem egzaminów poprawkowych. 

 • PRACA DLA MECHATRONIKÓW

  PRACA DLA MECHATRONIKÓW
 • Nasi nauczyciele szkolą się w NASA?

  Nasi nauczyciele szkolą się w NASA?

   

   

  W czerwcu b.r. nasza nauczycielka pani Magdalena Kołodziejska, jako jedyny nauczyciel przedmiotów przyrodniczych z Polski i jeden z dziesięciu nauczycieli przedmiotów ścisłych z Europy, otrzymała grant i wzięła udział w międzynarodowym programie szkoleniowym, zatytułowanym Honeywell Educators at Space Academy. Została zaproszona na warsztaty odbywające się w centrum edukacyjnym NASA w Huntsville (Alabama, USA).

  Pani Magdalena wzięła udział w symulowanej misji na Marsa oraz odbyła spacer po powierzchni Księżyca. Uczestniczyła również w treningu przygotowującym do lotu w Kosmos na urządzeniu Multi Axis Training.

  Jednym z celów warsztatów była popularyzacja STEM, czyli łączenia przedmiotów przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki w procesie nauczania. Jest to niezwykle ważne zagadnienie, ponieważ na świecie brakuje inżynierów.

   

  Drodzy uczniowie Technikum nr 7 – Przyszłość należy do WAS!

   

   

  Nasi nauczyciele szkolą się w NASA? - Obrazek 1 Nasi nauczyciele szkolą się w NASA? - Obrazek 2

   

  Nasi nauczyciele szkolą się w NASA? - Obrazek 3  Nasi nauczyciele szkolą się w NASA? - Obrazek 4

 • 8 czerwca 2018 r. obchody 145-lecia szkoły.

  8 czerwca 2018 r. obchody 145-lecia szkoły.

       Nasza szkoła, najstarsza średnia szkoła techniczna w Polsce, znana przez lata jako Technikum Kolejowe, a obecnie Technikum nr 7 d. „Kolejówka”, świętowała swoje 145-lecie.

       Jubileuszowe uroczystości w piątek 8 czerwca br. rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele NMP Królowej Świata przy ul. Opaczewskiej celebrowana przez proboszcza parafii ks. Kazimierza Sznajdera (był on przez kilka lat katechetą w naszej szkole). Towarzyszyli mu: absolwent technikum  ks. prałat Jerzy Gołębiewski - Wikariusz Biskupi Diecezji Warszawsko-Praskiej  i obecny katecheta szkolny ks. Daniel Szafarz.

        Następnie w auli szkolnej odbyła się część oficjalna uroczystości z udziałem znamienitych gości. Przybyli m.in. Krzysztof Pogorzelski wizytator Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, burmistrz Dzielnicy Ochota Katarzyna Łęgiewicz, z-ca burmistrza Dzielnicy Ochota Grzegorz Wysocki, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Dzielnicy Ochota Krzysztof Grochowski i b. wieloletni naczelnik tego wydziału Elżbieta Podkońska.  Resort transportu reprezentowała Krystyna Pękała - prezes SKM oraz absolwenci szkoły: Ewa Gruszka dyrektor Zakładu Centralnego PKP Intercity S.A., Piotr Wakuła-dyrektor Biura Eksploatacyjno-Technicznego Kolei Mazowieckich, Wojciech Pęsik -  członek Zarządu spółki „Tramwaje Warszawskie” oraz Zbigniew Palczewski – z-ca dyrektora biura Inwestycji, Innowacji i Rozwoju Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji.

        Spośród zaproszonych absolwentów wyróżniał się strojem i uśmiechem ks. mitrat Mirosław Drabiuk -  proboszcz parafii prawosławnej  Ikony Matki Bożej w Częstochowie. Można było też spotkać legendarnego sprintera, wicemistrza olimpijskiego z 1980 r – Mariana Woronina, z-cę komendanta rejonowego policji Warszawa Śródmieście komisarza Gabriela Olewińskiego  (oczywiście w galowym mundurze!) i Zbigniewa Janasa - działacza opozycji w czasach PRL, b. posła na Sejm. Świat nauki reprezentowali absolwenci: prof. dr habilitowany Dariusz Kuźmina - prodziekan Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, dr ekonomii Arkadiusz Tarnowski - autor książek o współpracy między Polską a Japonią i dr inż. Ryszard Zając - wykładowca  Politechniki Warszawskiej.

        P. Maria Pilich przedstawiła ilustrowaną zdjęciami historię „Kolejówki” opowiadając również anegdoty o dawnych pracownikach. Dyrektor Zbigniew Chałas mówił o problemach i sukcesach szkoły po 1999 r. Były wystąpienia gości, gratulacje,  życzenia i … prezenty.

         Na zakończenie grupa uczniów (przygotowywana przez p. Ewę Łapińską i p. Paulinę Szustak)  zaprezentowała część artystyczną opartą na wierszu Juliana Tuwima „Lokomotywa”, który można było usłyszeć w kilku językach.

         Później obchody 145-lecia „Kolejówki” miały już koleżeński i „gastronomiczny” charakter. Zaproszeni absolwenci mieli okazję spotkać się ze swoimi nauczycielami i kolegami, zobaczyć, co zmieniło się w szkole, przypomnieć sobie stare kąty i powspominać. Wszyscy goście z zaciekawieniem oglądali najnowszą ekspozycję w szkolnym muzeum, dawne fotografie klasowe, zdjęcia z uroczystości szkolnych. Stacja Muzeum zaprezentowała wystawę o warszawskich wąskotorówkach.

          Hitem była jednak czekoladowa fontanna ( !) zasponsorowana przez firmę Wedel. Można było spróbować też i innych wedlowskich słodkości.

  Następny jubileusz za 5 lat!

   

  8 czerwca 2018 r. obchody 145-lecia szkoły. - Obrazek 1   8 czerwca 2018 r. obchody 145-lecia szkoły. - Obrazek 2   8 czerwca 2018 r. obchody 145-lecia szkoły. - Obrazek 3

   

   

  8 czerwca 2018 r. obchody 145-lecia szkoły. - Obrazek 4    8 czerwca 2018 r. obchody 145-lecia szkoły. - Obrazek 5

 • Praca na wakacje

  Praca na wakacje
 • Audycja radiowa z Dyrektorem Technikum nr 7

  Audycja radiowa z Dyrektorem Technikum nr 7

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Gośćmi audycji „Jest sprawa” byli: Grzegorz Wysocki – zastępca burmistrza dzielnicy Ochota, Andrzej Sosnowski – wicekurator mazowiecki, Witold Zakrzewski – prezes Fundacji OPOR i Zbigniew Chałas – dyrektor Technikum nr 7.

   

  http://www.rdc.pl/podcast/jest-sprawa-technikum-nr-7-w-warszawie/

   

   

   

 • V PIKNIK NAUKOWY

  V PIKNIK NAUKOWY

   

   

   

  EKSPERYMENTOWANIE DLA DUŻYCH I MAŁYCH!

  W dniu 12 maja 2018 r., w godz. 11-13, W TECHNIKUM NR 7 W ZESPOLE SZKÓŁ IM. INŻ. S. WYSOCKIEGO, D. KOLEJÓWKA, UL. SZCZĘŚLIWICKA 56, odbędzie się V PIKNIK NAUKOWY KLUBÓW MŁODEGO ODKRYWCY, nad którym PATRONAT SPRAWUJE CENTRUM NAUKI KOPERNIK.
  Piknik będzie odbywał się od strony ul. Bitwy Warszawskiej.

  Będzie to okazja do rodzinnego eksperymentowania. Serdecznie zapraszamy całe rodziny!

  Magdalena Kołodziejska – współorganizator Pikniku, nauczyciel w Technikum nr 7

   

   

 • NOC MUZEÓW 2018

  NOC MUZEÓW 2018
   
   
   
  ZAPRASZAMY DO ZESPOŁU SZKÓŁ IM. INŻ. S. WYSOCKIEGO, D."KOLEJÓWKA" W GODZ. 19:00-00:00
   
   
 • ENERGIA ODNAWIALNA

  ENERGIA ODNAWIALNA
 • OZE

  OZE

Aktualności

Kontakt

 • Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka"
  Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56
  02-353 Warszawa
 • 22-822-32-52

Galeria zdjęć